KET pakeitimų komentaras

KET pakeitimų komentaras

michelinpr4
Susisiekimo ministerija savo svetainėje pateikė lyginamąjį KET tekstą. Jame paminėti 2014-10-11 įsigalioję pakeitimai bei jų komentarai. Dokumentas vertas dėmesio, kadangi visi pakeitimai pateikti vienoje vietoje, bei nemažai paaiškinti.

Reikia pastebėti, kad vienas motociklininkus liečiantis pakeitimas liko nepakomentuotas ir kol kas mažai žinomas. Išvadas, kodėl taip nutiko- daromės patys, kadangi valdininkai apie šio pakeitimo prasmę paminėti pamiršo. Policijos svetainėje šis pakeitimas iš viso nepaminėtas. Gal policija dar nespėjo perskaityti KET pakeitimų iki galo, o gal nepastebėjo.

242 230. Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti automobilius, motorines transporto priemones ir priekabas kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t su vasarinėmis padangomis.
 

>>> Visas žadėtasis pakeitimų bei komentarų tekstas čia <<<

Pakeitimas dėl padangų – dar neaiškesnis nespėjusio išblėsti skandalo dėl transporto priemonių išregistravimo kontekste. Motociklininkai lyg buvo skatinami turėti visus metus galiojantį TPVCA polisą, antraip po 90 dienų be draudimo- motociklas būtų išregistuotas. Tačiau nuo liepos praėjus tik 4 mėnesiams naujasis reikalavimas naudoti žiemines padangas užkerta kelią motociklui dalyvauti eisme nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Taip, būtent užkerta, kadangi mes, motociklų savininkai, žinome kiek kainuoja antras padangų komplektas, kad M+S padangų beveik nėra rinkoje, kiek kainuoja jų permontavimas ir kiek yra servisų galinčių kvalifikuotai tai padaryti. Imtis padangų keitimo dėl keleto papildomų savaičių važinėjimo retas ryšis.

Susidaro įspūdis, kad valdininkų prisiveisė tiek daug, kad jie jau nesugeba suderinti veiksmų tarpusavyje. Belieka tikėtis, kad Seimas paskubės pailginti transporto priemonių išregistravimo terminą. O gal valdininkai sugebės suprantamai paaiškinti, ko buvo siekiama šiuo pakeitimu?


Facebook komentarai čia:  https://www.facebook.com/susisiekimo.ministerija?fref=ts (spalio 16d.)
 contimove365_en_uv-marginalData